שייט באגם גארדה: אטרקציה, או דרך התניידות?

יש הרבה מאוד דרכים לעבור בין מוקדי העניין השונים של אגם גארדה, כאשר כבר ציינו יותר מפעם אחת שלדעתנו השכרת רכב היא חובה של ממש. אם מביאים בחשבון את הנתונים ה”טבעיים” של האגם הגדול באיטליה, שאורכו למעלה מ-51 מטר ורוחבו כ-17 מטר, אפשר להבין מדוע שייט באגם גארדה הוא בהחלט אפשרות קוסמת, שיכולה להיות חווייתית. אדרבה, בהתחשב בעובדה שחלק גדול ממוקדי העניין של אגם גארדה הם העיירות הפזורות סביב האגם, הרי שמקבלים כאן גם פתרון התניידות שיכול להיות יעיל.

בסקירה הבאה, נציג בפניכם את כל מה שחשוב לדעת על שייט באגם גארדה: מהם המסלולים המקובלים? אילו אטרקציות קיימות? וכמה בכלל זה עשוי לעלות?

האפשרויות המעשיות: עוברים בין עיירות לקלות

עם כל היתרונות של נהיגה באגם גארדה, ועל רקע העובדה שהתחבורה הציבורית סביב האגם עשויה להיות מוגבלת מאוד, תוכלו להשתמש בשייט במטרה פשוטה מאוד: לעבור בין נקודה לנקודה. יש מעבורות שעושות מסלול קבוע, היוצא בתדירות גבוהה. כך למשל תוכלו להשתמש במעבורת כדי לעבור בין העיירות בצד המזרחי של האגם, ובעיקר פסקיירה דל גארדה, לאציזה, גארדה ובורדלינו. אפשרות נפוצה אחרת היא לשוט במעבורת בין הצד המזרחי של האגם לזה המערבי, לדוגמה בין מלצ’סינה (לרוב, לפני או אחרי העלייה למונטה באלדו) ללימונה סול גארדה.

שימוש במעבורות למטרות אלה מציע כמה יתרונות חשובים. הוא מאפשר לכם “ראש שקט” באופן יחסי, ומונע מכם את הקשיים הקשורים לנהיגה בחלק מעיירות האגם: לדוגמה, הקושי למצוא חנייה, סכנת הכניסה לאזורי ZTL שעלולים לגרום לכם לקנסות כבדים וכן הלאה. המעבורת עוברת בין רוב העיירות המרכזיות הדורשות ביקור, גם אם ברור שבחלק מהמקרים תצטרכו לשלב בין אמצעי תחבורה נוספים (בעיקר תחבורה יבשתית). 

כמה עולה שייט באגם גארדה?

העלויות של הפלגה באגם גארדה הן בהחלט סבירות, בטח אם בוחרים באפשרות של מעבורת ציבורית (מה שמכונה לעיתים “אוטובוס ימי”, או במקרה הזה “אגמי”). יש כאן כמה מסלולים קבועים, כאשר המסגרת לרוב היא עצירה אחת בכל עיירה, העלאה והורדת נוסעים והמשך ליעד הבא. לרוב המחיר מתחיל מכ-3 אירו לכיוון ועשוי להגיע גם לכ-10 אירו, או קצת יותר.

אפשר לטעון שההפלגה תהיה כמובן זולה בהשוואה למונית, אבל יקרה יותר מאשר אוטובוס. החדשות הטובות הן שיש כמה דרכים להוזיל את המחיר. התעריף עבור ילדים ובעלי מוגבלויות פיזיות הוא מוזל, ובחלק מהמקרים אין צורך בתשלום כלל. לכן חשוב לברר מראש את התעריפים מול חברת ההפלגה הספציפית ולהצטייד במידת הצורך במסמכים הרלוונטיים. אתם יכולים גם לקנות כרטיס חופשי יומי (Daily Free Circulation Ticket), למשך עד שלושה ימים, באמצעותו לעלות ולרדת על מעבורות באופן חופשי – כאן תמצאו מידע נוסף על המסלולים, האפשרויות והתעריפים. 

ככה מתכננים נכון שייט באגם גארדה

מהירות השייט בין העיירות של אגם גארדה היא די איטית במקרה של מעבורת ציבורית, מטבע הדברים, אבל ממש לא בשמיים. אם ניקח בתור דוגמה את המסלול בין פסקיירה דל גארדה לבין לאציזה, הרי שפרק הזמן הדרוש במעבורת עומד על כ-30-25 דקות, בעוד שבנהיגה זה ייקח לכם בין 10 ל-15 דקות. 

אנחנו ממליצים תמיד לבדוק מהם זמני ההגעה הצפויים, ולהחליט בהתאם לכך. ברור למשל שהתייר הממוצע המבגר באגם גארדה לא ירצה לשוט בין סירמיונה בקצה הדרומי של האגם לריבה דל גארדה בקצה הצפוני, מהסיבה הפשוטה שמשך ההפלגה הצפוי כאן הוא למעלה מארבע שעות. עם רכב שכור, כל עוד משתמשים בכבישי אגרה, תגיעו לשם תוך פחות ממחצית מהזמן. 

אז איך יודעים? חיפוש פשוט בגוגל יכול לספק לכם את המידע בהתאם למיקומים הנדרשים, ללוחות הזמנים וכן הלאה. Google Maps יציג לכם מידע לגבי אפשרויות ההגעה, כולל דרך הים, אם כי יכול מאוד להיות שתצטרכו להגדיר מראש באתר או באפליקציה שאתם כן מחפשים מידע על תחבורה ימית. בביקור האחרון שלנו באיטליה, השתמשנו באתר הבא שהיה די יעיל ומדויק.

300*250

שייט באגם גארדה כאטרקציה תיירותית

אגם גארדה מציע מגוון אפשרויות שייט, כמעט בכל עיירה תיירותית בו. אתם יכולים לבחור בשייט בסירת מנוע מהירה או יאכטת קטמרן לנהיגה עצמית, אם כי המחיר יהיה כמובן גבוה יותר ואתם תידרשו ככל הנראה גם לפיקדונות. אופציה אחרת שיכולה להיות קוסמת לחלק מהאנשים היא להזמין סירה פרטית – אפילו יאכטה – עם סקיפר. בטיולים מהסוג הזה אתם קובעים את המסלול ולוח הזמנים שלכם, כולל האפשרות המאוד קוסמה של לעצור בלב האגם לטבילה מרעננת במים הקרירים שלו.

 יש הפלגות תיירותיות מכל הסוגים, באמצעותן תוכלו לחקור את היופי של האגם וחלק ממוקדי העניין שלו בצורה חווייתית במיוחד: שייט בסירמיונה, סביב החומות והמבצר המרהיב, הוא אחת הבחירות היותר מרשימות שתוכלו לבצע בהקשר הזה. ישנן הפלגות קצרות שיספקו לכם טעימה מהאגם (סביב כ-30-15 דקות), ולצד זה הפלגות שנמשכות כמה שעות, או אפילו יום טיול שלם שיוצא מהעיירות המרכזיות בסביבת האגם. ההפלגות בהחלט עשויות לספק ערך מוסף מבחינה תיירותית, בין אם מדריכים בשר ודם ובין אם מדריכים קוליים, שזמינים בחלק מהמקרים בכמה שפות.

עבור בני זוג שמחפשים את הרומנטיקה, ישנן סירות היוצאות בשעות השקיעה, בהן המראות של האגם הם עוצרי נשימה. אתם יכולים לשלב את ההפלגה עם אטרקציה מסוימת על הסירה, לדוגמה ארוחת ערב מלאה או טעימות יין, במסגרתה תוכלו להכיר כמה מהיינות הבולטים והמפורסמים שהאזור ידוע בהם. אי אפשר כמובן שלא להזכיר את הספורט הימי, שמקבל באגם גארדה מקום של כבוד. סביב עיירות האגם תמצאו חופים המציעים השכרה של סירות מכל סוג: בין השאר, סירות חשמליות עם מנוע, סירות פדלים שצפויות לדרוש מכם להיות קצת יותר אקטיביים, מפרשיות (ניתן בחלק מהעיירות גם ללמוד את אומנות הגלישה) או סירות “רגילות” עם מגלשה לתוך המים (חוויה גדולה לילדים) – והרשימה עוד ארוכה. 

מחירי ההפלגות משתנים כמובן בהתאם למשך השייט, למסלול שלו ולאטרקציות שהוא מציע על גבי הסירה או לאורך המסלול. תוכלו למצוא שייט בסיסי במחיר של כמה עשרות אירו, אבל גם לשלם סכום של כמה מאות אירו על טיול פרטי או כזה שמספק לכם פינוקים יוקרתיים כאלו או אחרים. כמו אינספור אטרקציות אחרות בסביבת אגם גארדה, רק אתם יודעים להחליט מה הכי מתאים לכם בנקודת הזמן הנוכחית.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *