סיורים בונציה בעברית: הדרך הפשוטה והמלמדת לגלות את העיר

כמעט כל מי שמבקר באגם גארדה, עומד בשלב מסוים בפני הדילמה הזו: האם להגיע לעיר התעלות והגשרים ונציה, הנמצאת במרחק של כשעה וחצי (כ-140 קמ) נסיעה מדרום האגם? מצד אחד, אין ספק שוונציה היא עיר מיוחדת ומרהיבה ביופיה, עם הרבה מאוד מה לראות ולעשות. מצד שני, היא גם עמוסה, לא ממש מתאימה לילדים ואינה נוחה במיוחד להתמצאות, למי שלא מבצע את המחקר הנדרש. סיורים בונציה הופכים בתנאים האלו לרעיון מצוין, במיוחד אם אתם קצרים בזמן ורוצים לחוות כמה שיותר מהעיר וממוקדי העניין שבה במסגרת טיול יום. אבל למה שהסיורים האלו לא יהיו גם בשפה שאנחנו מכירים הכי טוב? הנה כל האפשרויות שלכם להזמין סיורים בונציה בעברית.

Nomad_Banner_200x200_2

סיורים בונציה בעברית – האפשרויות העיקריות המוצעות כיום

איטליה בעברית – סיורים מודרכים עם טל הברמן

אם יצא לכם לשוטט במהלך תכנון הטיול בקבוצות הפייסבוק הישראליות המוקדשות לצפון איטליה, סביר להניח שנתקלתם בשמות אירנה וטל. אירנה היא מדריכת טיולים ובלוגרית, שהקימה עם המיזם מטיילים עם אירנההמציע סיורים מודרכים במקומות שונים ברחבי העולם – כולל אירופה. טל הברמן הוא מדריך ישראלי שמעביר סיורים באזורים שונים באיטליה, ואת הסיורים איתו תוכלו להזמין דרך המיזם של אירנה או עמוד הפייסבוק איטליה בעברית – סיורים מודרכים עם טל הברמן.

נכון לנקודת הזמן הנוכחית, מדובר בכמה סוגים של סיורים בעברית בונציה:

סיור ונציה הקלאסית

סיור היכרות בעיר, שמתאים למי שמגיע אליה לפרק זמן קצר ורוצה להכיר את אתרי החובה והסיפורים שחשוב לדעת על העיר. הסיור מתחיל בתכנת הרכבת סנטה Cheap flights with cashback לוציה (הגעה עצמאית) וכולל את הרובע היהודי וההיסטוריה היהודית העשירה של העיר, חצייה של התעלה הגדולה בגונדולה, אזור הריאלטו עם הגשר המפורסם של העיר, כיכר סן מרקו, כנסיית מרקוס הקדוש, גשר האנחות ועוד. משך הסיור: כ-4-3 שעות

סיור ונציה לילדים

רבים מתלבטים אם ונציה יכולה להתאים לילדים, והסיור הבא – היוצא נכון להיום בשישי ובשבת – יכול להוכיח שכן. הסיור מעמיד במרכזו תעלומה, אליה נחשפים המשתתפים עוד יום קודם לכן בקבוצת וואטסאפ ייעודית. במהלך הסיור עצמו לוקחים חלק במשימות שונות, עד לפתרון התעלומה. הסיור כולל אטרקציות שונות  לילדים, החל בשייט בגונדולה ועד לטעימת גלידה, ומאפשר ללמוד על צדדים בעיר שמעניינים בכל הגיל: קרנבל המסכות המפורסם, התעלות, הגונדולות וכדומה.
הסיור נמשך כ-3 שעות. שימו לב שמכיוון שחלק ניכר בו הוא מעבר של כמה גשרים מבין המאות הפזורים בעיר, מומלץ לא להגיע עם עגלת ילדים אלא מנשא (כאשר הילד אינו מסוגל עדיין ללכת באופן עצמאי)

סיור קלאסי בשילוב קולינרי

סיור המשלב היכרות עם מוקדי העניין העיקריים של העיר, דוגמת כיכר סן מארקו, איזור הריאלטו, התעלה הגדולה, הרובע היהודי ואחרים, תוך שימת דגש על הצד הקולינרי המוכר כל כך של איטליה. הסיור, הנמשך כ-5-4 שעות, משלב טעימות של אוכל ולגימות יין מהמיטב של המטבח המקומי: מנות טאפאס מקומיות (הידועות בשם ציקאטי“, או צלחות קטנות“), כדורי ארנציני סיציליאניים, פסטה שחורה עם דיונון (ניתן לבחור כמובן בתחליף, כולל מאכלים צמחוניים), טירמיסו, קנולו ועוד. סיור זה מותנה במינימום 6 משתתפים.

סיורים בונציה בעברית

בוקר אור ונציה

אור הדר היא מדריכת טיולים מוסמכת, היסטוריונית אומנות עם תואר ראשון בתולדות האומנות באוניברסיטת תל אביב, שנת לימודי תולדות האומנות באוניברסיטת פירנצה ושנת לימודי הדרכה במוזיאונים בפירנצה. היא מתגוררת באיטליה מאז 2015 ומעבירה סיור היכרות רגלי בונציה, בעברית כמובן, שיחשוף אתכם להיסטוריה, לאומנות ולמטבח המקומי (אור הדר היא גם סומליירית, כלומר אוצרת יין).

סיור בונציה בעברית “בוקר אור ונציה” כולל את מוקדי העניין הבולטים בעיר, לרבות הגטו היהודי, גשר ריאלטו ושוק ריאלטו, כיכר סן מרקו ואחרים. הוא נמשך כ-3-2.5 שעות ודורש הרשמה מראש. שימו לב שמחוץ לעונת השיא של התיירות, הסיורים לרוב הם במתכונת פרטית ולא בתאריכים מוגדרים מראש. מספר המשתתפים בסיור נע בין 10 ל-20, ומחירו נכון להיום 35 אירו לאדם.

כמה הערות חשובות:

  • נקודת המפגש המדויקת, כ-15 דקות הליכה מתחנת הרכבת, נמסרת מראש לנרשמים
  • סיור ההיכרות הספציפי בעיר אינו כולל כניסה לכנסיות, אלא הסבר עליהן מבחוץ
  • סיורים בעברית בונציה דרך אור אמורים להתקיים בכל תנאי מזג האוויר, למעט התראות מזג אוויר קיצוני במיוחד. בחלק מהמקרים, מציינת אור, ניתן יהיה לבחור בסיור חליפי במוזיאון או באטרקציה סגורה אחרת
  • הסיור עצמו רגלי, למשך כ-3 קמ וכולל גשרים. גם כאן מומלץ לא להגיע עם עגלת תינוקות, אלא מנשא או כיסא נשיאה קל
  • ניתן להירשם גם לסיור במוזיאונים של ונציה או לסיור קולינרי פרטי. מידע נוסף מול המדריכה

לפרטים על הסיורים בקרו באתר של בוקר אור ונציה.

468*60

סיור ונציה מורחב עם יובל להב

יובל להב, מדריך טיולים מוסמך שמתגורר באיטליה מאז 2004, מתמקד בעיקר באזור של רומא והוותיקן. השילוב של רומא פחות רלוונטי לתייר הישראלי הממוצע המגיע לאגם גארדה, בעיקר מפני שהמרחק מאגם גארדה לבירה האיטלקית הוא כ-6-5 שעות נסיעה ברכב. ובכל זאת: יובל להב מעביר בהזמנה מראש גם סיור בונציה בעברית, שהוא רחב בכל קנה מידה.

הסיור נמשך כ-6 שעות ומתחיל בכיכר סן מרקו. לאחר מכן עוברים בכמה מהנקודות המרתקות ביותר בעיר, דוגמת כנסיה ריקה, בית ספר לאומנות ונציאנית, גשר ריאלטו, שוק ריאלטו, חציית התעלה בגונדולה וטעימות של גלידה, שפריץ (קוקטייל איטלקי מפורסם – אפריטיף העשוי לרוב מפרוסקו, אפרול ומי סודה) או מיץ מיוחד אחר, וללא אלכוהול כמובן, לילדים.

הסיור אינו קבוצתי אלא פרטי בלבד (עד ארבעה משתתפים). פרטים נוספים והזמנה תמצאו כאן.

סיורים בעברית בונציה

איך בוחרים סיורים בונציה בעברית?

למרות שיש מגוון עצום של סיורים בונציה, למיטב ידיעתנו מספר ההדרכות בעברית הוא מצומצם מאוד. כמובן שחשוב לדעתינו לוודא שהמדריכים שאתם נתקלים בהם, בין אם בעברית ובין אם לא, הם אכן מוסמכים (כלומר, עבור את מסלול ההכשרה ומבחן ההסמכה הדרושים). מי שלא עבר, אגב, לא יכול לבצע את ההדרכה בתוך האתרים עצמם אלא רק מבחוץ – ויש מקרים בהם מפספסים את רוב החוויה בהדרכה מהסוג הזה. להתרשמותנו הסיורים שציינו כאן, ושאינם קשורים לאתר כמובן,הם בהחלט מומלצים. יותר מנשמח אם תעבירו אלינו פידבק לגבי הסיורים האלו או תספרו לנו על סיורים אחרים שעברתם, בעברית או בשפות נוספות. 

300*250

אם השפה לא משחקת תפקיד ואתם מוכנים לעבור סיור באנגלית, מגוון האפשרויות עולה כמובן משמעותית. יש אינספור סיורים מוצלחים מאוד, חלק מהם בחינם או בתשלום בשיטת הכובע” (כל משתתף בוחר כמה לשלם). בלי קשר לכך אנחנו ממליצים להקדיש לוונציה יותר מכמה שעות, כשבחירה מקובלת היא לבצע סיור ולאחר מכן להעביר כחצי יום בשייט לאיים הסמוכים – בעיקר האי בוראנו הצבעוני ועוצר הנשימה או אי הזכוכית מוראנו. ניתן, ויש שיגידו מומלץ, להעביר בוונציה יותר מיום אחד כך שתוכלו לחוות את העיר באופן מלא יותר ולא רק בבחינת אתרי החובה

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *