איפה נוחתים לטיול באגם גארדה? כל האפשרויות העיקריות

אגם גארדה, ברוב ימות השנה, הוא נגיש מאוד לתייר הישראלי: ככה זה כשמדובר ביעד פופולארי מאוד עבור משפחות, זוגות והרכבים אחרים. יש דרכים שונות שמובילות לאגם גארדה, והשאלה שעולה היא מהי הדרך הנוחה, המהירה והמומלצת ביותר. האמת היא שקשה לספק תשובה חד משמעית לשאלה איפה נוחתים לקראת טיול באגם גארדה, מה גם שהתשובה דינמית ומשתנה ממקרה למקרה.

בכל זאת, אנחנו ננסה לעשות לכם קצת סדר בבלאגן ולהציג את האפשרויות העיקריות שעומדות עבורכם. רוצים לדעת איפה נוחתים באגם גארדה? אתם מוזמנים לקרוא ולהחליט בעצמכם.

שדה התעופה של ורונה: קרוב יותר, זמין פחות

אין צל של ספק שהאפשרות הנוחה ביותר עבורכם היא לקחת טיסות לוורונה המגיעות לשדה התעופה Valerio Catullo Airport, או בקצרה: VRN. נמל התעופה ממוקם במרחק של כ-10 קילומטרים מלב ורונה, מה שאומר שהוא נוח מאוד למבקרים באגם גארדה. הנסיעה ממנו לאזור אגם גארדה, למשל העיירה פסקיירה דל גארדה אשר בחלק הדרומי שלו, נמשכת כ-25 דקות בלבד ברכב שכור.

שדה תעופה ורונה הוא קטן וכולל טרמינל אחד בלבד, כך שההתמצאות בו היא די נוחה ומהירה. ניתן למצוא בו גם משרדים של חברות להשכרת רכב, אם כי בהיקף מצומצם בהשוואה לשדות התעופה האחרים באזור.

300*250

השאלה העיקרית שצריך לשאול היא עד כמה ניתן למצוא טיסות ישירות לוורונה, והתשובה לה היא די מורכבת. ברוב ימות השנה, הטיסות היוצאות מישראל לוורנה כוללות עצירת ביניים אחת (או אפילו יותר…), שיכולה להיות ברומא או ביעד אחר באירופה או במזרח התיכון: פראג, סלוניקי וכן הלאה . עצירה כזו עשויה להאריך מאוד את משך הטיסה, שבצורה הישירה שלה נמשכת כארבע שעות בלבד, מה שעלול להיות מורכב כאשר מטיילים עם ילדים או כשלא רוצים להעביר שעות ארוכות בהמתנה בשדות התעופה. בצד החיובי הקונקשנים במקרה הזה יכולים להיות קצרים, אם כי תמיד יש בכך סיכון מסוים. החשש הכי גדול הוא שהטיסה הראשונה תתעכב – והרי אחוז משמעותי מהטיסות מעוכבות מסיבה כזו או אחרת – ככה שאנחנו עלולים להפסיד את טיסת ההמשך.

בחודשי השיא של עונת התיירות, ובעיקר בחודשי הקיץ ובחגים, כן תוכלו למצוא טיסות ישירות שמגיעות עד שדה תעופה ורונה. טיסות אלה יעשו לכם את החיים קלים, אם כי ייתכן שהמחיר שלהן יהיה גבוה באופן יחסי עקב הביקוש הגדול. אתם יכולים לבחור בטיסות אלה אם אתם רוצים להתחיל את הטיול ברגל ימין, עם מינימום נסיעה עד ליעד הראשון שלכם.

טיסות למילאנו: שלושה נמלי תעופה, אינספור אפשרויות

אפשרות פופולארית מאוד בקרב ישראלים היא לטוס לשדה התעופה במילאנו, או ליתר דיוק: לשדות התעופה הנמצאים בסמוך לעיר האופנה והארכיטקטורה המרשימה. 

שדה התעופה מלפנסה מילאנו (Malpensa Airport)

המרכזי והגדול בגזרת שדה תעופה מילאנו, יש שיגידו בצפון איטליה כולה, הוא מלפנסה (MXP) הממוקם כ-50 קילומטר מצפון מערב לעיר. המשמעות היא שאפשר להגיע ממנו לאגם גארדה בנסיעה בת כשעתיים ברכב, כשיש במקביל מספיק אפשרויות תחבורה ציבורית. בשדה התעופה יש שני טרמינלים, וחשוב לא פחות עבור חלק מהאנשים: שתי רכבות המחברות אותו עם מרכז מילאנו. אם אתם מגיעים בשעת לילה או מעוניינים להעביר כמה ימים במילאנו, תשמחו לשמוע שיש כמה מלונות ליד שדה התעופה מלפנסה.

היתרון הוא שהיצע הטיסות אל שדה התעופה נמל מלפנסה מילאנו הוא רחב בכל קנה מידה, במיוחד בעונת השיא של התיירות, וכולל בין השאר טיסות של אל על, איזי ג’ט, Ryan Air ואחרות. אם אתם בוחרים בטיסות קונקשן, היצע הטיסות יהיה רחב אפילו יותר.

המחירים עשויים להשתנות בהתאם למועד ההזמנה, לתאריך הטיסה או אפילו למצב הספציפי של תפוסת המטוס, כאשר מהניסיון שלנו ייתכן שהמחירים יהיו גבוהים באופן יחסי בהשוואה לחלק משדות התעופה האחרים באזור. עם קצת מזל והשקעה, עם זאת, תוכלו למצוא טיסות במחירים סבירים בכל קנה מידה.

שדה תעופה לינאטה (Milan Linata Airport)

אם אתם מחפשים שדה תעופה שיהיה קרוב אפילו יותר ללב מילאנו, כדאי שתכירו את נמל התעופה לינאטה (LIN). היתרון המרכזי שלו הוא הקרבה לעיר, מרחק של כשבעה קילומטר בלבד ממזרח לעיר, כך שתוכלו לבקר במילאנו או לעשות את הדרך לאגם גארדה בצורה פשוטה יחסית. החיסרון הוא שהטיסות לליאנטה הן בעיקר כאלה עם עצירת ביניים, ובגדול אנחנו פחות ממליצים על טיסות מהסוג הזה לאזור אגם גארדה מהסיבה הפשוטה שלרוב אפשר להסתדר גם בלעדיהן. למרות שהוא די קטן ומציע טרמינל אחד בלבד, יש בו מספיק אופציות להשכרת רכב.

שדה תעופה ברגמו (Milan Bermamo Airport / Orio AL Sero International Airport)

האפשרות השלישית, שיכולה להיות מומלצת מאוד, היא להתרחק מעט ממילאנו לשדה התעופה בברגמו (BGY). זהו שדה תעופה קטן וותיק, מרחק קילומטרים ספורים מברגמו המקסימה ובמרחק של כ-56 קילומטר מצפון מזרח למילאנו. היצע הטיסות מישראל לברגמו עלה מעט בשנים האחרונות, ובניגוד לעבר כולל גם טיסות ישירות. ניתן למצוא למשל טיסות של ארקיע או של Ryanair שמגיעות עד שדה תעופה ברגמו, בעיקר במועדי הביקוש הגבוהים, במחירים שעשויים להיות נוחים בהשוואה לנמלי תעופה אחרים באזור.

שימו לב שללא רכב שכור ייתכן שיהיה קושי מסוים להגיע משדה התעופה אל ל”מרכז העניינים”, בין השאר מכיוון שאין בו רכבת אלא במרחק של כ-10 דקות נסיעה באוטובוס.

שדה תעופה מרקו פולו ונציה: ממש לא בטוח שכדאי

רבים מהתיירים הישראלים לא מודעים לכך, אבל אפילו בעיר התעלות ונציה בה אין כידוע כבישים ומכוניות – תוכלו למצוא שדה תעופה. האמת היא שמדויק יותר לטעון ששדה התעופה של ונציה, הקרוי על שם חוקר הארצות הוונציאני מרקו פולו (Venice Marco Polo Airport, או VCE), ממוקם במרחק של כ-8 קילומטרים מצפון לוונציה. ועדיין, הגיחה ממנו לעיר היא בהחלט נוחה באמצעות רכבת, אוטובוס או מונית.

בעונת התיירות תוכלו למצוא טיסות ישירות לוונציה, בין השאר על ידי חברת התעופה הישראלית אל על. אבל האם מומלץ להגיע לוונציה כאשר מעוניינים לחקור את האזור של אגם גארדה? אנחנו ממש לא בטוחים. כבודה במקומה של ונציה מונח, ואנחנו בהחלט ממליצים להקדיש לה כמה ימים לפחות, אבל כדאי לזכור שהיא ממוקמת במרחק נסיעה של כשעתיים וחצי לפחות מאגם גארדה. מהבדיקות שעשינו, טיסות לוונציה עשויות להיות יקרות מעט בעונה, אבל אין כאן חוקים חד משמעיים.

אז איך מחליטים איפה נוחתים באגם גארדה?

כפי שרמזנו יותר מפעם אחת, אי אפשר לקבוע מראש מה האופציה המומלצת ביותר עבורכם. ההמלצה הטובה ביותר שניתן לתת לכם היא פשוט לבדוק. היום יש מספיק אפשרויות לבדוק את היצע הטיסות בתאריך נתון או בטווח תאריכים בלחיצת כפתור, עם אתרים כמו SkyScanner, Kayak או גוליבר הישראלי. התמונה משתנה תמיד, לפעמים אפילו בכל כמה שעות, ולכן רצוי להקדיש כמה ימים לפחות לבחינת האפשרויות, לראות את מגמות המחירים בתקופה נתונה וכן הלאה. אפשר לחשוב מראש מהו שדה התעופה המתאים ביותר בהתאם למסלול הטיול המתגבש, אם כי ברוב המקרים זה לא עניין של חיים ומוות. ההבדלים הם של עד שעה-שעה וחצי נסיעה בסך הכול, כך שמרחק שדה התעופה לא צפוי לקבוע את גורל הטיול שלכם, בלשון המעטה.

Nomad_kiwi_banners_250x250

הערה חשובה לקראת סיום: אתם ממש לא חייבים “לשמור אמונים” לנמל התעופה אליו אתם טסים. אפשרות שיכולה להיות נוחה יותר היא לבחור לנחות בשדה תעופה אחד ולהמריא בחזרה לישראל משדה אחר, מה שעשוי למנוע נסיעות מיותרות ולאפשר לכם לתכנן מסלול מקיף יותר באזור האגם וצפון איטליה. במקרה הזה, אם אתם שוכרים רכב תצטרכו פשוט לבחור מראש בנקודת החזרה שונה. כל עוד החברה ממנה אתם שוכרים את הרכב מציע סניפים בכמה שדות תעופה – כמו שאכן קורה במקרה של חברות בינלאומיות גדולות ומוכרות – לא צריכה להיות בעיה. מה שכן, המחיר הכולל צפוי להיות מעט יקר יותר.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *