שדה תעופה ברגמו: קטן ומציע טיסות זולות יחסית

דרכים שונות יכולות להוביל אתכם לאגם גארדה, כמו שראיתם בכתבה שהכנו על שדות התעופה העיקריים המשמשים את המטיילים באזור. אחת הבחירות היותר מקובלות, ובמידה רבה גם נוחות, היא שדה התעופה ברגמו, הידוע גם בתור נמל התעופה אוריו אל סריו (Orio al Serio International Airport). הוא נחשב לשלישי בגודלו באיטליה כולה, נוח באופן יחסי להתמצאות, כולל מגוון אפשרויות להשכרת רכב ומציע בכך הגעה נוחה לרוב העיירות של אגם גארדה. 

שוקלים להזמין טיסות לברגמו? הנה כל מה שחשוב לדעת על שדה התעופה וכדאיות ההגעה אליו.

מיקום מנצח (כל עוד אתם לא מתבלבלים)

נמל התעופה ברגמו ממוקם במרחק של כ-3.7 קילומטר מהעיר ברגמו, עיר חביבה ויפה מאוד שרוב הישראלים מפספסים (ובהחלט אפשר למצוא מה לעשות ולראות כאן). הוא נמצא כ-45 קילומטר מצפון מזזרח למילאנו, ומופיע במקומות שונים – כולל Google Maps – בתור Milan Bergamo Airport. העצה הראשונה שלנו אליכם, לכן, היא לא להתבלבל. שדה התעופה ברגמו הוא לא נמל התעופה של מילאנו, ואנחנו מדגישים את זה כי כבר נתקלנו במטיילים שטסו לברגמו אבל הזמינו את הרכב השכור שלהם למילאנו, מה שגרם לצרות די צרורות.

נמל התעופה אוריו אל סריו נמצא במרחק נסיעה סביר בהחלט לעיירות המרכזיות של אגם גארדה. בקצת יותר משעת נהיגה – וכדאי כמובן לקחת מרווח ביטחון, בעיקר במפגש הראשון עם כבישי איטליה וחוקי התנועה של ארץ המגף – תוכלו להגיע לעיירות המרכזיות של דרום אגם גארדה, למשל סירמיונה או פסקיירה דל גארדה. לעיירה לאציזה במזרח האגם, יופי של לוקיישן למשפחות שרוצות לחקור את פארקי השעשועים והמים של אגם גארדה, הנסיעה צריכה לקחת לכם כ-1.5-1 שעות, תלוי במצב הפקקים ובאילו כבישים אתם נוהגים. זה נכון שיש שדות תעופה קרובים יותר לאגם גארדה, למשל זה של ורונה, אבל גם במקרה של אוריו אל סריו אתם לא צפויים להיתקל בקשיים רבים מדי להגיע לנקודת ההתחלה של הטיול שלכם.

אילו חברות תעופה מציעות טיסות לברגמו?

לא מעט טיסות שיוצאות מישראל (וכמובן שגם מיעדים אחרים בעולם או באיטליה) מגיעות לנמל התעופה ברגמו. בשנת 2019, למשל, עברו כאן כמעט 13 מיליון נוסעים. אחר כך הגיעו שנות הקורונה שצמצמו משמעותית את כמות הנוסעים, עקב המגבלות החריפות על תעופה באיטליה, אבל נראה ששדה התעופה מצליח להתאושש. ב-2022 הוא עבר לראשונה את רף 13 מיליון הנוסעים, והמגמה היא בהחלט של התרחבות.

שדה התעופה בברגמו משרת למעלה מ-20 חברות תעופה, ביניהן טיסות של ארקיע הישראלית. בגזרת ה-Low cost, הוא נחשב לבסיס המרכזי של Ryaniar באיטליה, וטיסות מישראל לחלק הצפוני של ארץ המגף מגיעות אליו. Wizz Air, אגב, מגיעה בעיקר לשדה התעופה הראשי של מילאנו, מלפאסנה, כשאפשרויות אחרות הן למשל ונציה.

300*250

היתרון המרכזי: טיסות לברגמו הן במחירים סבירים

מהניסיון שלנו, המחירים של טיסות לברגמו בהחלט עשויים להיות זולים יותר בהשוואה לרוב שדות התעופה המרכזיים האחרים של צפון איטליה, בעיקר בכל הנוגע לחברות ה-Low Cost שמציפות את העולם בשנים האחרונות. אם תשוו את זה לשדות תעופה אחרים הנמצאים במרחק נסיעה מאגם גארדה, דוגמת ורונה או מילאנו, יכול מאוד להיות שתגלו שהמחירים של טיסות לברגמו בהחלט נוטים להיות ברף התחתון יותר של סקאלת המחירים.

כמובן שאי אפשר לקבוע מראש כמה תשלמו, וגם לטעון בפה מלא שזהו שדה התעופה הזול ביותר בצפון איטליה. ברור שיש משתנים רבים שמשפיעים על משוואת המחיר של טיסות לברגמו, כולל החברה שאתם טסים בה, התפוסה במטוס הספציפי, מועד הזמנת הטיסה וכן הלאה. בטיסה האחרונה שלנו לאיטליה מצאנו פער של מאות דולרים בטיסה לשדה התעופה בהשוואה לזה של ורונה, לדוגמה, הקרוב יותר לאגם גארדה. אתם מוזמנים לבצע את הבדיקה שלכם ולראות מה הכי משתלם ונוח עבורכם.

שדה תעופה ברגמו: קומפקטי ונוח להתמצאות

למרות ריבוי הטיסות ותנועת הנוסעים הערה, שדה תעופה ברגמו נחשב לקטן באופן יחסי (בטח אם משווים אותו לנמל התעופה העיקרי של מילאנו). הוא כולל בניין טרמינל אחד, המחולק למעשה לשני טרמינלים קטנים יותר: לטרמינל 1 מגיעות הטיסות הבינלאומיות, בעוד שטרמינל 2 משרת בעיקר את טיסות השכר, חברות ה-Low Cost והטיסות הפנימיות של איטליה. השילוט כאן די ברור, וקשה להתבלבל יותר מדי.

שדה תעופה ברגמו
photo: Arne Müseler, CC BY-SA 3.0 de

אם אתם ממריאים משדה התעופה לישראל, תגלו שיש כאן כמה מסעדות וחנויות הפטורות ממכס – אבל לא משהו שכדאי להגיע בשבילו במיוחד יותר מדי זמן לפני הטיסה. שדה התעופה מחובר למרכז קניות גדול מאוד בשם Orio Center, אליו אפשר להגיע ישירות מהנמל באמצעות מעבר מתחת לכביש. אפשר בהחלט לעבור קצת במרכז הקניות כדי לאכול משהו או להצטייד בכמה מוצרים ראשונים שישמשו אתכם באיטליה. מרכז הקניות הזה מציע יותר מ-200 חנויות, בחלוקה לשתי קומות. הוא לא המרשים ביותר מבחינה עיצובית, ולא תמצאו בו יותר מדי אפשרויות גורמה קולינריות, אבל אפשר להסתדר. יש בו כמה חנויות חביבות מאוד, למשל חנות של Apple או לגו, ומספרים שבעתיד הקרוב ייפתחו פה כאן מתחם קולנוע (פחות רלוונטי כמובן לתייר הישראלי) ומתחם אוכל משודרג יותר.

יש בשדה התעופה שירותי המרת מט”ח, אבל מהניסיון שלנו הרבה פחות מומלץ לעשות זאת בשדה התעופה. הסיבה היא שערי ההמרה נוטים להיות הכול חוץ ממשתלמים.

איך מגיעים משדה תעופה אוריו אל סריו לאגם גארדה?

המיקום של שדה התעופה בברגמו הוא, כאמור, בהחלט נוח. אלא שלאחר הנחיתה של טיסות לברגמו, הדרך שלכם רק מתחילה. אם אתם מגיעים עם רכב שכור, מומלץ מאוד כמובן שתבצעו את ההזמנה חודשים מראש (במיוחד בחודשי הקיץ העמוסים, בהם הביקוש לכלי רכב עולה על ההיצע). בשדה התעופה תמצאו סניפים של רוב החברות הרלוונטיות לקהל הישראלי, ואתם לא צפויים להסתבך יותר מדי להגיע לחניית כלי הרכב עצמה. הנמל מקושר היטב לרשת הכבישים של צפון איטליה, ואפשר להגיע ממנו די בקלות לכביש המהיר A4.

כאשר הטיסה שלכם נוחתת בשעות הערב והלילה, בהן הסניפים של חברות השכרת הרכב סגורים, צריך לחשוב על “תוכנית ב'”. במקרה הזה, הפתרון הנוח ביותר הוא פשוט למצוא מלון בקרבת שדה התעופה, ללון שם ולחזור בוקר לקחת את הרכב השכור. במרחק קצר משדה התעופה תמצאו מאות אפשרויות אירוח, אבל בעיקר דירות או אתרי אירוח נוסח B&B. עם זאת בהחלט יש כמה אופציות ראויות מבחינת מלונות. אל תצפו כאן כמובן לרמה גבוהה – רוב המלונות הם בדרגה של שלושה כוכבים, או לכל היותר ארבעה – אבל למי שמחפש מקום במחיר סביר להניח את הראש, זו אופציה מצוינת. בין המלונות המקיימים את התנאי הזה, ונחשבים למומלצים, תמצאו את NH Orio Al Serio, Winter Garden Hotel Bergamo Airport ואחרים. הרעיון של ללון לילה במלון יכול להתאים גם למי שמגיע עם רכב שכור אבל מעוניין לנוח קצת לפני שהוא מתחיל לחקור את אזור אגם גארדה וצפון איטליה, כאשר החדשות הטובות מהבחינה הזו הן שרוב מקומות האירוח בסביבת ברגמו מציעים חניה זמינה.

אם אתם בוחרים להסתדר עם התחבורה הציבורית של צפון איטליה, או לפחות שוכרים את הרכב במקום אחר, תוכלו להגיע מנמל התעופה להרבה מאוד יעדים – כמו ורונה, מילאנו, ונציה ועיירות אגם גארדה – באמצעות אוטובוס. אפשרות אחרת, נוחה הרבה יותר אבל כמובן שגם יקרה יותר, היא להזמין שאטל או מונית, שייקחו אתכם ליעד שלכם בבטחה. 

באנר = Get Transfer
חיסרון הוא שבניגוד לשדות התעופה הגדולים יותר, כאן אין תחנת רכב המחוברת ישירות לנמל. אבל שדה התעופה נמצא מרחק של קילומטרים ספורים מתחנת הרכבת של ברגמו, שמגיעה להרבה מאוד יעדים באזור, ויש שירות אוטובוסים ושאטלים שייקח אתכם משדה התעופה עד לרכבת. אוטובוס לרכבת של ברגמו צפוי לעלות לכם כ-2 אירו בלבד, והנסיעה קצרה ועומדת על כ-20 דקות. נסיעה באוטובוס למרכז מילאנו, אגב, צפויה להימשך כ-60-45 דקות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *